I have been making my own water for about 2 months. I make roughly around 100g a month x the waste water which would be 300g. My monthly water bill has shot up to 200 and 300 a month the last 2 months. I did have a a flood issue twice when the unit failed and went every where.
So my question is if I'm making the above water a month how much should it cost me? I'm trying to figure it out so I can get my water bill back down. I know different areas have a different price for their water, so just trying to get an estimate.
Thanks
So my question is if I'm making the above water a month how much should it cost me? I'm trying to figure it out so I can get my water bill back down. I know different areas have a different price for their water, so just trying to get an estimate.
Thanks